Англия стана европейски шампион по футбол до 17 години, след като победи Холандия с 4:1 след дузпи на финала на турнира в Малта. Редовното време на срещата приключи при резултат 1:1.

Нападателят на Челси Доминик Соланк изведе англичаните напред в резултата с гол в 25-ата минута, когато се възползва от центриране на Тейлър Муур. Преди почивката в 40-ата минута Яри Шуурман изравни за „лалетата”, които бяха победили „трите лъва” с 2:0 в груповата фаза.

След края на двете полувремена от по 40 минути последва директно изпълнение на дузпи, при които „трите лъва” бяха по-концентрирани и спечелиха с 4:1, след като Ван дер Моот и Вердонк пропуснаха за „оранжевите”. Така Англия грабна европейската титла в тази възрастова група за втори път в историята.