Англия  спука Норвегия с 8:0 и достигна четвъртфиналите на европейското първенство по футбол за жени,  на което е домакин.

„Лъвиците“ решиха всичко в срещата още през първата част, когато буквално пометоха скандинавките, реализирайки шест попадения.

Джорджа Стануей, която откри от дузпа в 12-та минута на стадиона в Брайтън. Три по-късно Лорън Хемп покачи на 2:0, а след около половин час игра Елън Уайт оформи класиката. До края на полувремето тя се разписа още веднъж, а две попадения вкара Бет Мийд. Тя оформи хеттрика си след почивката, а преди това точна беше и Алесия Русо за историческия резултат.

В спор за място на полуфиналите Англия ще играе с втория от група В, където са рекордьорите по отличия Германия и друг от фаворитите за трофея Испания. Преди това англичанките имат последен протоколен мач в групата си срещу Северна Ирландия.