Румъния срази Англия с 4:2 в мач от група „C“ на европейското първенство по футбол до 21 години в Италия и така изхвърли един от фаворитите в турнира.

Срещата в Чезена вървеше при резултат 0:0 до 75-ата минута, а в заключителния четвърт час паднаха шест попадения.

В 76-ата минута румънците получиха дузпа за нарушение на Джонджо Кени срещу Коман, а Георге Пушкаш бе точен от бялата точка за 1:0. Три минути след това Демарай Грей се освободи пред наказателното поле и с диагонален шут вкара за 1:1.

Румъния отново поведе пет минути преди края на редовните 90 след удар на Янис Хаджи, който се възползва от грешка на Фикайо Томори. Само минута по-късно обаче Тами Ейбрахам изравни за 2:2 след пас на Моунт.

В самия край северните ни съседи стигнаха до успеха с голове на Флорин Коман (88, 90+3) след далечни шутове.

Румънците са лидери в групата с 6 точки и са крачка от 1/2-финал. Англия няма шанс да продължи напред в турнира след две загуби, първата от Франция (1:2) на старта. Именно заради това поражение „трите лъвчета“ и на теория нямат възможност да завършат втори в групата. В последния кръг Румъния играе с младите „петли“, а англичаните срещат Хърватия.