Англия разби Израел с 3:0 и стана първият финалист на Евро 2023 за младежи до 21 години в Грузия и Румъния.

Възпитаниците на Лий Карсли можеха да спечелят и по-убедително, ако Морган Гибс-Уайт не бе пропуснал дузпа в 13-ата минута, а тя бе отсъдена след намесата на ВАР за нарушение  на Карим Джабер срещу Антъни Гордън.

Все пак Гибс-Уайт се реваншира с първия гол в мача, дошъл в 42-рата минута. Освен него се разписаха асистиралият му Коул Палмър в 63-ата след пас на Емил Смит Роу и Камерън Арчър в 90-ата минута. Тогава той направи двойно подаване с Коул Палмър.

Така "трите лъва" стигнаха до финала без допуснат гол в турнира и ще спорят за трета европейска титла в четвъртия си финал с победителя от Испания и Украйна във втория полуфинал.