Англия отпадна в груповата фаза на европейското първенство за младежи до 21 г., след като претърпя загуба с 1:3 от Норвегия.

“Трите лъва” се надяваха да отговорят на загубата от Италия с 0:1 с победа над тим, който победиха два пъти в квалификациите.

За мача с Норвегия тимът на Стюърт Пиърс беше подсилен от изтърпелите наказание Дани Роуз и Том Инс, както и от Уилфрид Заха.

Въпреки това норвежците откриха резултата чрез Семб Берге още в 15-ата минута, а 20 минути по-късно и Йо Инге Бергет се разписа във вратата на Джак Бътланд.

Магнус Ейкрем вкара трети гол за Норвегия 52-ата минута, а пет минути след това Крейг Доусън реализира почетното попадение за Англия от дузпа.

Втората загуба означава, че Англия отпада от турнира независимо от резултата в последния си мач срещу домакина Израел.