Англия отвя Албания с 5:0 на "Уембли" за едно полувреме и се нуждае само от точка в гостуването си на Сан Марино в последния кръг, за да си гарантира първото място в група "I" и автоматично класиране за Мондиал 2022 в Катар.

"Трите лъва" не оставиха никакви шансове на съперника и стигнаха до убедителния успех след хеттрик на Хари Кейн (18, 33, 45+1), който пише история и изпревари Уейн Рууни по голове за Англия в официални мачове - 39 попадения срещу 37 за легендата на Манчестър Юнайтед. Иначе Рууни има все още с девет гола повече от Кейн, ако се вземат предвид всички попадения с националната фланелка.

Третото попадение на Кейн срещу албанците бе изключително атрактивно със задна ножица. По един гол добавиха Хари Магуайър (9) и Джордан Хендерсън (28). След почивката играчите на Гарет Саутгейт намалиха оборотите и нямаше повече голове.

Така Англия запази аванса си от три точки пред Полша, докато Албания загуби всички шансове за второто място, тъй като вече е на пет точки зад "Дружина полска". Поляците спечелиха с 4:1 при визитата си на Андора по същото време, а Унгария срази у дома Сан Марино с 4:0 в мач без особено значение.

Група "I"
Андора – Полша 1:4

0:1 Роберт Левандовски (5), 0:2 Камил Йозвяк (11), 1:2 Марк Валес (45), 1:3 Аркадиуш Милик (45+2), 1:4 Роберт Левандовски (73)

Англия – Албания 5:0
1:0 Хари Магуайър (9), 2:0 Хари Кейн (18), 3:0 Джордан Хендерсън (28), 4:0 Хари Кейн (33), 5:0 Хари Кейн (45+2)

Унгария – Сан Марино 4:0
1:0 Доминик Собослай (6), 2:0 Даниел Газдаг (22), 3:0 Доминик Собослай (83), 4:0 Балинт Вексей (88)