Англия победи като гост Словения с 3:2 и записа шеста победа от шест мача в Група „Е” на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Миливое Новакович (37) даде аванс на домакините, но Джак Уилшър (57, 73) обърна резултата. Неич Печник (84) изравни, а Уейн Рууни (86) донесе победата на англичаните с 48-ия си гол за „трите лъва”, изравнявайки постижение на легендата Гари Линекер.

Домакините играха равностойно срещу „трите лъва” през първото полувреме и поведоха в 37-ата минута, когато бившият футболист на Литекс Миливое Новакович се разписа за 1:0. Настоящият нападател на японския Нагоя Грампус се възползва от асистенция на халфа на Фиорентина Йосип Иличич.

След почивката англичаните не само изравниха, но и стигнаха до пълен обрат след страхотни изпълнения на халфа на Арсенал Джак Уилшър, който се разписа с шутове от далечна дистанция в 57-ата и 73-ата минута.

Словенците не се предадоха и в 84-ата минута изравниха чрез Неич Печник, възползвал се от пас на бранителя на Виляреал Боян Йокич и вкарал за 2:2. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, тъй като две минути по-късно Уейн Рууни вкара 48-ия си гол с екипа на английския национален отбор и донесе победата на „трите лъва”. С това попадение нападателят на Манчестър Юнайтед се изравни и легендарния Гари Линекер.

С този си успех Англия събира 18 точки и остава твърдо начело във временното класиране, осигурявайки си на практика класирането за европейското първенство. Словения остава на второ място с 9 точки.

В друга среща от групата Естония надви у дома аутсайдера Сан Марино с 2:0 след попадения на Сергей Зеньов (35, 63). Така естонците се изкачиха на четвърто място със 7 точки, а Сан Марино остава на дъното без точков актив.

Група "Е"
19:00 часа Естония - Сан Марино 2:0
1:0 Сергей Зеньов (35), 2:0 Сергей Зеньов (63)

19:00 часа Словения - Англия 2:3
1:0 Миливое Новакович (38), 1:1 Джак Уилшър (57), 1:2 Джак Уилшър (73), 2:2 Неич Печник (84), 2:3 Уейн Рууни (86)