Англия обърна и разби Испания с 5:2, за да спечели историческа първа световна титла по футбол до 17 години. „Трите лъвчета” спечелиха финала в индийския град Колката. Това бе четвърта загуба за иберийците в мач за световната титла в тази възрастова група и те все още нямат този трофей.

Испанците стигнаха до гол при първата си добра възможност, а негов автор стана Сержи Гомес (10, 31), който след това и удвои аванса им след асистенции на Желаберт.

Райън Брустър (44) намали след центриране на Сосеньон, а след почивката играчите на Стийв Купър изравниха чрез Гибс Уайт (58) и след това направиха пълен обрат. На два пъти Филип Фоудън (69, 88) и веднъж Марк Гуехи (84) се разписаха за триумфа на „трите лъвчета”.