Англия победи Казахстан с 4:0 като гост и се затвърди на върха в група 6 в квалификациите за Световното в ЮАР. “Трите лъва” имат 100-процентова успеваемост в срещите си досега, като от шест мача спечелиха максималните 18 точки.

Попаденията паднаха след 40-ата минута, когато Гарет Бари откри, след като засече центриране на Джерард от корнер. В добавеното време Емил Хески удвои. Нападателят на Астън Вила получи подарък от стража на Казахстан, който изби удар на Джерард на крака му.

3:0 направи Уейн Рууни в 72-ата минута. Звездата на Юнайтед засече с бедро и топката се отби в гредата, но при добавката вкара с акробатичен удар. Крайното 4:0 оформи Франк Лампард от дузпа в 78-ата минута. Нарушението бе срещу Емил Хески./БЛИЦ