Националният отбор на Англия ще играе приятелски мач срещу комшиите от Ейре. Проверката е на 14 юни 2015 година в Дъблин. Последният мач между “детелините” и “трите лъва” се състоя през май миналата година на „Уембли“ и завърши наравно 1:1.

Шейн Лонг даде аванс на гостите в 13-ата минута, когато с глава засече центриране на Шеймъс Коулмън. 10 минути по-късно Англия изравни. Франк Лампард получи топката от Даниел Стъридж на границата на вратарското поле и би точно покрай вратаря Дейвид Форд. Ашли Коул изведе “трите лъва” с капитанската лента, за да отбележи своя мач № 100 за националния отбор.

Англия продължава без победа над Ейре вече 28 години. За последно англичаните биха на 26 март 1985 г. (2:1). След това двата тима записаха четири равенства с резултат 1:1 и две победи за Ейре с 1:0.