Англия срази Босна и Херцеговина с 3:0 в предпоследната си контрола преди началото на Евро 2024 в Германия.

На стадион „Сейнт Джеймсис Парк“ в Нюкасъл домакините можеха да поведат още в 9-ата минута, когато Оли Уоткинс получи топката в наказателното поле и стреля, но Никола Васил спаси. В 28-ата минута Езри Конса реагира най-добре при корнер и стреля, но вратарят на гостите отново спаси.

Доминацията на „трите лъва“ даде резултат в 58-ата минута, когато Конса бе фаулиран в наказателното поле от Бенямин Тахирович и съдията отсъди дузпа. Две минути по-късно тя бе превърната в гол от Коул Палмър, който топката в долния ляв ъгъл на босненската врата.

В следващите минути темпото спадна, но Англия показа класата си и направи успеха си убедителен с две късни попадения. В 85-ата минута Джак Грийлиш центрира чудесно от лявото крило, като на далечната греда Трент Александър-Арнолд не се поколеба и от воле се разписа от малък ъгъл за 2:0. Четири минути след това след корнер удар на Джаред Боуен бе блокиран, но Хари Кейн вкара при добавката и оформи крайния резултат.

Последния приятелски мач за Англия преди Европейското е срещу Исландия на 7 юни.