Женският национален отбор на Англия победи Германия с 2:1 след продължения и спечели домашното Европейско първенство пред рекордните за турнира 87 192 зрители на "Уембли", които ликуваха за втори голям трофей на този стадион след световната титла при мъжете през 1966 година. Тогава "трите лъва" побеждават Германия с 4:2 след продължения и спорен гол в тях.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

"Лъвиците" доминираха  през първото полувреме, но пропуснаха няколко чисти положения и нулевото равенство се запази до почивката. Германките имаха големи претенции за дузпа в 26-ата минута, когато Леа Уилямсън игра с ръка пред голлинията, но дори и след преглеждане на ситуацията с ВАР не получиха 11-метров наказателен удар.

Натискът на домакините даде резултат в 62-ата минута, когато Кейра Уолш изведе Ела Туун, а тя накара „Уембли“ да избухне, прехвърляйки вратарката на Бундестима за 1:0.

Германките вдигнаха оборотите и три минути след гола удариха греда, а в 79-ата минута усилията им дадоха резултата, след като Тибеа Васмут намери Лина Магул, която прати топката в долния ъгъл и изравни за 1:1.

Финалът влезе в продължения, в които по-подготвени се оказаха англичанките, които достигнаха до победата в 112-ата минута, когато при центриране от корнер се стигна до разбъркване и най-съобразителна се оказа Клои Кели, която вкара за 2:1 и донесе трофея за Англия.