ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Англия унижи Северна Македония със 7:0 на „Олд Трафорд“ в мач от група "C" на квалификациите за Евро 2024 в Германия. Хари Кейн (29, 73-дузпа), Букайо Сака (39, 47, 51) с хеттрик ,Маркъс Рашфорд (45) и Калвин Филипс (64) нанесоха най-голямата загуба в историята на националния отбор на Северна Македония. Предишното най-голямо поражение на северномакедонците е от 7 юни 1995 година, когато тимът отстъпва с 0:5 на Белгия в Скопие.

"Трите лъва" доминираха напълно и поведоха в 29-ата минута на мача, когато Люк Шоу проби отлично отляво и намери с добро успоредно на голлинията подаване Хари Кейн, който от близка дистанция прати топката в мрежата за 1:0. Десет минути по-късно Букайо Сака получи прецизно подаване в наказателното поле от Кайл Уокър и с брилянтен удар в горния ляв ъгъл удвои преднината на домакините, които в самия край на първото полувреме отбелязаха и трето попадение. В 45-ата минута Джордан Хендерсън намери Маркъс Рашфорд в наказателното поле, нападателят си нагласи топката и с удар в средата се разписа за 3:0.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката в 47-ата минута Букайо Сака отправи неспасяем удар горния десен ъгъл за 4:0. Само четири минути по-късно Сака оформи своя хеттрик, възползвайки се от чудесен извеждащ пас на Хари Кейн, чуквайки топката в мрежата за 5:0.

В 64-ата минута рикоширала топка се озова в краката на Калвин Филипс, който не се поколеба и се разписа в опразнената врата за 6:0. В 72-рата минута Джон Стоунс бе съборен в наказателното поле от Езгон Бейтулай и Ищван Ковач посочи бялата точка. Минута по-късно с изпълнението се нагърби Хари Кейн, който оформи крайното 7:0.

След успеха си Англия събра 12 точки от 4 мача и е с голова разлика 15:1. Северна Македония има 3 точки от 3 мача на четвъртото място.

Група C
Украйна - Малта 1:0

1:0 Виктор Циганков (72-дузпа)

Англия - Северна Македония 7:0
1:0 Хари Кейн (29), 2:0 Букайо Сака (39), 3:0 Маркъс Рашфорд (45), 3:0 Букайо Сака (47), 5:0 Букайо Сака (51), 6:0 Калвин Филипс (64), 7:0 Хари Кейн (73-дузпа)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!