Англия победи Коста Рика с 2:0 в последната си приятелска среща преди световното първенство в Русия от 14 юни до 15 юли. Мачът се игра на стадион „Елън Роуд“ в Лийдс.

Преди четири години двата тима бяха в една група на Мондиала в Бразилия и тогава завършиха 0:0, а Коста Рика спечели първото място със 7 точки, докато „трите лъва“ останаха последни в групата само с една точка и отпаднаха.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд (13) вкара страхотен гол и даде аванс на домакините след асистенция на Рубен Лофтъс-Чийк от Кристъл Палас. Резултатът остана непроменен до края на първата част.

След почивката футболистите на Гарет Саутгейт продължиха да доминират и затвърдиха това с ново попадение, дело на нападателя на Арсенал Дани Уелбек (76) след пас на Деле Али от Тотнъм. До края на срещата англичаните намалиха оборотите и не записаха по-изразителна победа.

Англия е в една група на Световното с Тунис (18 юни), дебютанта Панама (24 юни) и Белгия (28 юни). Коста Рика има още една проверка срещу Белгия (11 юни), а след това заминава за Русия, където е в група със Сърбия (17 юни), петкратния световен шампион Бразилия (22 юни) и Швейцария (27 юни).