Националният отбор на Англия победи с 3:0 Перу в приятелски мач, игран на стадион "Уембли" в Лондон. Домакините очаквано и логично владееха инициативата, но не показаха забележителна игра, каквато може би феновете на стадиона и пред малкия екран са очаквали. Това обаче има и своето обяснение - едва първи контролен мач преди Световното в Бразилия.

Резултата пред пълните трибуни на "Уембли" откри Даниел Стъридж с красив гол, пращайки топката в горния ляв ъгъл след диагонален удар отдясно. В края на полувремето Перу бе близо до изравняване, но Харт блокира с крак шута на Рамирес по земя отдясно.

След паузата англичаните продължиха да контролират събитията на терена и за пет минути оформиха класиката. Първо Гари Кейхил с глава около дузпата засече центриране на Бейнс от корнер за 2:0. В 70-ата пък вратарят Фернандес изпусна топката и Фил Ягиелка спокойна е прокара до вратата за крайното 3:0.

На "Трите лъва" им предстоят още две проверки. Те обаче ще се играят по време на лагера в Маями, САЩ, за където отборът заминава на 1 юни.

Съставът на Англия: Джо Харт, Глен Джонсън, Фил Ягиелка (73 - Крис Смолинг), Гари Кейхил, Лейтън Бейнс (75 - Джон Стоунс), Стивън Джерард (65 - Джак Уилшър), Джордан Хендерсън, Адам Лалана (63 - Джеймс Милнър), Уейн Рууни (66 - Рахим Стърлинг), Дани Уелбек, Даниел Стъридж (82 - Рос Баркли)