Мали отпадна от купата на Африканските нации, въпреки че в мач от Група “А” победи Малави с 3:1. Ангола и Алжир се класирапа на четвъртфиналите.

“Орлите” завършиха на трето място с четири точки. Първото място остана за домакина на турнира Ангола, който направи 0:0 с Алжир в другия мач от групата.

“Пустинните лисици” останаха на второ място, също с четири точки, но имат по-добри показатели в директния мач с Мали, който спечелиха с 1:0.

“Орлите” започнаха вихрено мача си с Малави, като Фреди Кануте и Сейду Кейта се разписаха още до третата минута. Ръсел Муафурилуа да върне едно попадение в 58-ата. Пет минути преди края Мамаду Багайоко вкара третия гол за тима си.

Мали не е прескачал първата фаза на купата на Африканските нация от 2004 г., когато стигна до полуфинал./БЛИЦ