Анортозис победи у дома Еносис с 1:0 в среща от 16-ия кръг на кипърското първенство. Като титуляри за домакините започнаха бившият халф на ЦСКА Маркиньос, който игра цял мач и бившият играч на „Левски” Станислав Ангелов – Пелето, заменен в 51-ата минута. Третият футболист на „синьо-белите”с български паспорт Игор Томашич за пореден път не влезе в игра, макар че беше в групата. На резервната скамейка на гостите пък остана бившият вратар на „Левски” Георги Петков.

Домакините имаха пълно превъзходство в мача и близо един час играха с човек повече на терена, след като в 33-ата минута Имшот от състава на Еносис получи червен картон. Победното попадение за Анортозис падна едва в 76-та минута и то от дузпа, реализирана хладнокръвно от френския халф Венсан Лабан.

След успеха си Анортозис излезе на второ място във временното класиране с 34 точки 3 по-малко от лидера Омония (Никозия). Еносис е 11-и с 15 пункта. В следващият кръг Анортозис гостува на лидера Омония в столицата Никозия.