Крилото на Манчестър Юнайтед Антонио Валенсия нарече съдията на мача Уругвай – Еквадор (1:1) “тотален клоун”. Причината за гнева на еквадореца е неотсъдена дузпа от парагвайския рефер Карлос Амария.

Световната квалификация в Монтевидео завърши наравно, а Валенсия бе изгонен в последните секунди на мача. Фелипе Кайседо изведе напред гостите с гол от 11-метров наказателен удар в осмата минута, а Единсон Кавани изравни през второто полувреме. Играчът на Манчестър Юнайтед претендира, че парагвайският рефер е трябвало да даде още една дузпа за Еквадор след падане на Кристиан Бенитес

„Този съдия е клоун. Как можа да не ни свири тази дузпа? Ние сме в Уругвай, не сме на друга планета. Той направи същото и в миналите световни квалификации. Това е позорно. Тотален клоун“, изригна Антонио Валенсия по адрес на Карлос Амария.