Българският национал Валентин Антов изгледа от пейката победата на Болоня над Кротоне с 3:2, дошла след обрат на тима му. Срещата беше от 28-ия кръг на Серия "А". Aнтов беше резерва, но Синиша Михайлович не му даде шанс за изява.

Кротоне поведе с 2:0 с голове на Месиас в 32-ата минута и на Симу Нванкво от дузпа в 40-ата.

Обратът на Болоня започна в 62-ата минута, когато Родриго Паласио асистира на Сумаоро, който засече топката в опразнената врата за 2:1. В 70-ата минута гостите изравниха, след като Шутен се разписа с изстрел от границата на наказателното поле. Шест минути преди края на мача гол на Андреас Сков Олсен донесе сладкия успех за тима на Вальо Антов.

Със спечелените три точки Болоня събра 34 точки и заема десетото място във временното класиране. Кротоне е последен с 15 в актива си.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"