Кремонезе победи Специя с 1:0 като гост в среща от 21-ия кръг на италианската Серия "Б". Българските национали Петко Христов и Валентин Антов играха през цялото време своите отбори .

Антов за пореден път стартира като титуляр, докато Христов записа първи двубой за „орлетата“ през тази година, след като доскоро имаше здравословни проблеми.

Днес той си изкара жълт картон в 90-ата минута заради свое нарушение. Единственото попадение в срещата беше дело на Масимо Кода, който в 54-ата минута със силен шут отблизо отбеляза десетия си шампионатен гол през сезона.

Кремонезе се изкачи на третото място в класирането с актив от 38 точки или само на една от втория Комо, който е в зоната за директна промоция в Серия „А“.

Специя пък остана на дъното с едва 17 спечелени пункта или на четири от спасителната 15-а позиция, която в момента е заета от Козенца.

В друг мач от кръга българският национал Димо Кръстев остана на пейката на Катандзаро при тежкото поражение на тима с 0:3 като гост на Фералписало.