Анже победи Мец с 2:1 в мач между заплашени от изпадане отбори. Срещата от 22-ия кръг на френската Лига 1 завърши с два червени картона, като и двата бяха за футболисти от гостите. Това улесни доста тима на Анже, който се добра и до трите точки. Конаде (39) и Диане (66) бяха изгонени.

Таиф откри за домакините в 25-ата минута, обаче съотборникът му Траоре си вкара автоголол и изравни само 8 по-късно. Пепе в 35-ата минута вкара победния гол за Анже.
Мец остава предпоследен в класирането с 21 точки, а Анже е 15.и с 23.

В друг мач от кръга Бордо надви Нанси с 2:0 като гост. Първото попадение всъщност беше автогол на Жофроа Куфрат в 67-ата минута. Малкълм в 88-ата минута реши всичко.

Нант измъкна 1:1 при визитата си в Рен. Илоки откри за "канарчетата" в 35-ата минута, но Ганон изравни в 87-ата.

Най-резултатният мач от тази вечер беше в Лориен, където местният тим падна от Дижон с 2:3.