Анжи победи Рубин с 2:1 в мач от 27 кръг на руската Премиер лига. Срещата на „Анжи Арена” в Каспийск протече инфарктно, като и трите попадения паднаха в последните 8 минути.

Роман Ерьоменко даде аванс на гостите в 82-ата минута, но след това домакините изравниха чрез Ласина Траоре в 86-ата, а три минути по-късно Самуел Ето`о донесе победата на Анжи.

По този начин дагестанският клуб се утвърди на третото място в класирането с 50 точки, на шест пред Спартак (Москва), Рубин и Кубан.

В следващия кръг Анжи гостува на Терек в Грозни на 12 май, а два дни по-рано Рубин приема опашкаря Мордовия.

На 4 май (събота): Зенит – Алания
На 5 май (неделя): Криля советов – Динамо (Москва), Амкар – Локомотив (Москва), Краснодар – Волга

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 60, 2.Зенит 54, 3.Анжи 50, 4.Спартак (Москва) 44, 5.Рубин 44, 6.Кубан 44 и др.