Анжи излезе еднолично на първо място в руския шампионат, след като записа седмата си победа от началото на сезона. В мач от 10-ия кръг "милионерите" се наложиха с 2:1 над гостуващия Волга.

Първият гол обаче падна късно. В продължението на първото полувреме Сануел Ето'о се възползва от пас на Ласина Траоре и с шут от около 15 метра вкара за 1:0.

В 59-ата минута защитата на Анжи се отнесе пренебрежително към Иля Максимов, който нахлу в наказателното поле и отбеляза за 1:1. Радостта на гостите обаче продължи прекалено кратко.

Само две по-късно Ето'о върна жеста на Траоре и последният беше точен за 2:1. Резултат, който се запази до последния съдийски сигнал и беше достатъчен на селекцията на Гуус Хидинк да спечели така важните три точки.

С тях Анжи вече има 23 точки на върха, като втори е ЦСКА с 21, а тройката допълва Локомотив (М) с 20. Волга остава на 15-ата позиция с 4 точки.