Шампионът на Украйна Шахтьор (Донецк) изненадващо не успя да пречупи на своя "Донбас Арена" кипърския първенец АПОЕЛ (Никозия), с който подели точките след 1:1 в мача им от втория кръг на Група "G" в Шампионската лига. Гостите поведоха с гол на Тричковски (61), но Шахтьор бързо изравни чрез Жадсон (64), оформил крайния резултат 1:1.

След изключително равностойна игра в продължение на 60 минути двата тима си размениха по едно попадение само в рамките на 180 секунди. Първо македонецът Иван Тричковски откри резултата в полза на гостите след чудесна атака и двойно подаване със свой съотборник в 61-ата минута - 0:1. Отговорът на домакините не закъсня и в 64-ата минута Жадсон изравни за 2:2. След бърза атака по десния фланг и центриране, топката мина през няколко човека преди да попадне на крака на бразилеца, който отблизо не сгреши. До края на мача украинците натиснаха, но не можаха да вкарат победен втори гол.

С равенството си гостите затвърдиха мнението, че съвсем не са случаен отбор след старта на кампанията с победа 2:1 над Зенит. АПОЕЛ е на върха в групата с 4 точки, докато Шахтьор зае последното място с 1 точка в актива си.

0:1 Иван Тричковски (61), 1:1 Жадсон (64)