Апоел (Тел Авив) и Макаби (Хайфа) се класираха за финала за Купата на Израел, след като елиминираха по-скромни първодивизионни опоненти на полуфиналите.

Апоел надви Ирони (Рамат Хашарон) с 3:0 след продължения, като головете бяха дело на Омер Дамари (96), Тото Тамуз (105) и Салим Тоама (118). Така “червено-белите” от Тел Авив ще играят на финал за купата на страната за шести път в последните седем години.

Макаби пък се наложи над Ашдод с 2:1. Преди почивката за Ашдод вкара Нир Битон (34), а преди това домакините бяха излезли напред в резултата с попадение на Деле Ямполски (30). След почивката Янив Катан (50) донесе победата за Макаби.

Финалът за Купата на Израел между Апоел (Тел Авив) и Макаби (Хайфа) е на 15 май.