Апоел (Тел Авив) спечели Купата на Израел, след като на финала победи с 3:1 Бней Йехуда.

Това е 13-ата Купа в историята на клуба, в който до преди месеци играха българите Елин Топузаков и Димитър Телкийски. Апоел си осигури участие в Лига Европа през следващия сезон, а освен това се бори за дубъл, след като в момента изостава на 2 точки от лидера Макаби (Хайфа) кръг преди края на сезона в първенството на Израел.

Гили Вермут откри резултата за Апоел преди с автогол Дъглас да Силва да изравни - 1:1. В 44-ата минута нигерийският вратар на Апоел Винсънт Ениама направи резултата 2:1 от дузпа, реализираната заради нарушение на неговия колега Деле Айенугба, който получи червен картон.

В 72-ата минута с втория си гол в мача Вермут оформи крайния резултат 3:1 за Апоел. /БЛИЦ