Отборът на Михаел Фронтцек си тръгна само с точка от гостуването на Байер Леверкузен, макар че водеше десетина минути преди края. Срещата започна отлично за Леверкузен и в 21-ата минута Щефан Кислинг откри. Напълно неочаквано гостите изравниха в ответната атака, и то с автогол на Мануел Фридрих. Националът не се ориентира добре при едно центриране и от главата му топката попадна във вратата на Адлер. Попадението даде импулс на Арминия и това доведе до доста неточности в защитата на "аспирините". В 39-ата минута Тише направи 1:2 от явна засада, немаркирана от страничния рефер. С включването на Хариестеас и Барнета през второто полувреме Леверкузен засили натиска си и стигна до изравняване благодарение на Хелмес в 79-ата минута, негово двадесето попадение от началото на сезона. В групата на домакините след повече от година извън терените заради контузия попадна и ветеранът Бернд Шнайдер, но той така и не се появи в игра. Бившият отбор на Димитър Бербатов остана на 8-о място в класирането. Арминия е точно над чертата с 27 точки, колкото има и Енерги на Димитър Рангелов и Станислав Ангелов. /БЛИЦ