Арсенал победи Астън Вила с 4:2 като гост в мач от 15 кръг и временно оглави класирането във Висшата лига.

“Артилеристите” взеха аванс от два гола след попаденията на Аршавин и Насри преди почивката, но домакините намалиха чрез 21-годишният Киърън Кларк малко след интервала.

Четири минути след попадението на Кларк Маруан Шамах възстанови аванса на гостите от два гола, но в 70-ата Кларк отново се разписа във вратата на Фабиански.

В този момент с появиха съмненията, че Арсенал за втори пореден мач може да изтърве победата, след като води с два гола в резултата. Преди седмица Тотнъм обърна “артилеристите” за 3:2, след като изоставаше с 0:2.

Гол с глава на Джак Уилшир в добавеното време донесе на гостите успокоението и победата с 4:2. Това позволи на тима на Арсен Венгер да излезе временно начело на класирането във Висшата лига./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
От 27 ноември, от 14:45 часа
Астън Вила – Арсенал 2:4
0:1 Андрей Аршавин (39), 0:2 Самир Насри (45), 1:2 Киърън Кларк (52), 1:3 Маруан Шамах (56), 2:3 Киърън Кларк (70), 2:4 Джак Уилшир (90+3)

На 27 ноември, от 17:00 часа