Арсенал постигна минимална победа с 1:0 срещу Уулвърхямптън в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение реализира датският нападател Никлас Бендтнер в последната 90-а минута. С трите точки “артилеристите” останаха в борбата за титлата. Лидер е Челси след днешната си победа над Манчестър Юнайтед. “Сините” от Лондон имат 74 точки, “червените дяволи” са втори със 72 точки, а Арсенал е на трета позиция със 71 точки.

Българският полузащитник Стилиян Петров игра цял мач при победата на Астън Вила като гост над Болтън с 1:0. Единственото попадение реализира Ашли Йънг в 11-ата минута.

Съндърланд се наложи с 3:1 над Тотнъм в изключително интересен мач с четири гола, две спасени дузпи, отменено попадение и още куп положения пред двете врати. Бившият нападател на "шпорите" Дарън Бент вкара два гола на своя предишен клуб, с което даде преднина от 2:0 за "черните котки", но изпусна и две дузпи за Съндърланд. Гол на Антън Фърдинанд, който можеше да направи резултата класически, бе отменен противоречиво от съдията за фаул срещу стража на гостите Аурелио Гомеш. Резервата на гостите Питър Крауч направи 1:2 в 72-ата минута, но страхотен гол на друга резерва - Зенден в 86-ата минута, отказа гостите от преследване на нещо повече в този мач./БЛИЦ