Арсенал победи с 1:0 Уест Бромич у дома след гол на Оливие Жиру. Мачът беше без значение за “артилеристите”, които след загубата на Евертън от Манчестър Сити с 2:3 си осигуриха четвъртото място.

Жиру се разписа с глава в 14-ата минута, когато засече центриране от ъглов удар на Санти Касорла. До края на първото полувреме “артилеристите” намалиха оборотите, но след почивката се разиграха и при удари на Месут Йозил и Лукас Подолски топката се отби в гредата.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
03.05.2014
14:45 часа
Уест Хям - Тотнъм 2:0
1:0 Хари Кейн (27-автогол), 2:0 Стюърт Даунинг (44)
03.05.2014
17:00 часа
Астън Вила - Хъл Сити 3:1
1:0 Ашли Уестууд (1), 1:1 Джордан Баури (28-автогол), 2:1 Андреас Вайман (41), 3:1 Андреас Вайман (45)
Нюкасъл - Кардиф Сити 3:0
1:0 Шола Амеоби (18), 2:0 Лоик Реми (87), 3:0 Стивън Тейлър (90)
03.05.2014
17:00 часа
Сток Сити - Фулъм 4:1
1:0 Питър Одемвинги (39), 2:0 Марко Арнаутович (54), 3:0 Усама Асаиди (72), 3:1 Киърън Ричардсън (80), 4:1 Джон Уолтърс (82)
Евертън – Манчестър Сити 2:3
1:0 Рос Баркли (11), 1:1 Серхио Агуеро (22), 1:2 Един Джеко (43), 1:3 Един Джеко (48), 2:3 Ромелу Лукаку (65)