Арсенал дръпна с 2 точки на върха във Висшата лига, след като победи с 1:0 у дома Нюкасъл. В същото време Лестър, който имаше равен брой точки с „артилеристите”, направи нулево реми като домакин с Борнемут.

Тимът на Арсен Венгер изпита сериозни затруднения срещу Нюкасъл на своя стадион, но успя да стигне до успеха. На няколко пъти нападателите на „свраките” имаха възможност да реализират, но Петър Чех бе непоколебим и записа нова суха мрежа.

Арсенал дочака своя миг в 72-ата минута, когато Йозил центрира от корнер, Оливие Жиру с глава насочи топката към голлинията на Нюкасъл, а Лоран Кошчелни се промъкна между вратаря и бранител и я бутна в мрежата за крайното 1:0.

В същото време Лестър не успя да отбележи гол във вратата на борещия се за спасение Борнемут у дома. „Лисиците” на Клаудио Раниери пропиляха доста възможности, а Риад Марез пропусна дузпа през второто полувреме.

Борнемут игра с човек по-малко от 57-ата минута, но това не помогна на Лестър и двубоят завърши без гол.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
02.01.16
14:45 ч.
Уест Хям - Ливърпул 2:0
1:0 Микаил Антонио (10), 2:0 Анди Керъл (55)
Манчестър Юнайтед - Суонзи 2:1
1:0 Антони Марсиал (47), 1:1 Гълфи Сигурдсон (70), 2:1 Уейн Рууни (77)
Съндърланд - Астън Вила 3:1
1:0 Патрик ван Анхолт (30), 1:1 Карлес Гил (64), 2:1 Джърмейн Дефо (72), 3:1 Джърмейн Дефо (90+3)