Арсенал измъкна трите точки от Хъл Сити след победа с 2:1 с гол в 93-ата минута. Така тимът остава в борбата за титлата в Англия.

Гостите поведоха с ранен гол на Андрей Аршавин в 14-ата минута. В 28-ата реферът Андре Маринър отсъди скандална дузпа за Хъл, с която домакините изравниха резултата. Точен от бялата точка бе Джими Булард.

"Тигрите" изиграха цялото второ полувреме с човек по-малко, след като в края на първата част Боатенг бе изгонен заради втори жълт картон.

Никлас Бенднер донесе успеха на своя тим, след като в 93-ата минута се възползва от грешка на вратаря на домакините Боаз Майл.

Така Арсенал, който е с мач повече, се изравни с Челси, като двата тима са с 64 точки./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ

От 13 март (събота)
Тотнъм – Блекбърн 3:1
1:0 Джърмейн Дефоу (45+1), 2:0 Роман Павлюченко (55), 2:1 Кристофър Самба (80), 3:1 Роман Павлюченко (85)

Бирмингам – Евертън 2:2
0:1 Виктор Аничебе (12), 0:2 Якубу Айегбени (22), 1:2 Камерът Джеръм (26), 2:2 Крейг Гарднър (52)

Болтън – Уигън 4:0
1:0 Йохан Елмандер (10), 2:0 Кенин Дейвис (48-дузпа), 3:0 Фабрис Муамба (53), 4:0 Матю Тейлър (69)

Бърнли – Уулвърхемптън 1:2
0:1 Мат Джарвис (26), 0:2 Кларк Карлайл (47-автогол), 1:2 Стивън Томпсън (73)

Челси – Уест Хям 4:1
1:0 Алекс (16), 1:1 Скот Паркър (30), 2:1 Дидие Дрогба (56), 3:1 Флоран Малуда (77), 4:1 Дидие Дрогба (90)

Сток Сити – Астън Вила 0:0

Хъл Сити – Арсенал 1:2

ПРЕДСТОЯЩИ
На 14 март (неделя)
15:30 часа Манчестър Юнайтед – Фулъм (Диема)
Баланс: 59 мача, 34 победи за Манчестър Юнайтед, 13 равенства, 12 победи за Фулъм

18:00 часа Съндърланд – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 117 мача, 43 победи за Съндърланд, 19 равенства, 55 победи за Манчестър Сити