Арсенал и Рединг изиграха нов зрелищен мач помежду си, като този път си отбелязаха "само" 7 гола, а победител излязоха "топчиите" - 5:2. Срещата беше последна от програмата на 17-ия кръг в английската Висша лига и се игра на "Мадейски стейдиъм" пред 24 125 зрители.

С хеттрик за успеха на Арсенал блесна Сантяго Касорла, а по един гол във вратата на домакините добавиха Лукас Подолски и Тио Уолкът. За Рединг се разписаха Адам Льо Фондре и Джими Кебе, когато вече гостите имаха солидна преднина от 4 попадения.

Победата прати селекцията на Арсен Венгер на 5-ото място в класирането с 27 точки, докато "кралските поданици" заемат последната 20-а позиция с 9 в актива си. С успеха тази вечер "топчиите" едва ли са се реванширали пред феновете си за позорното отпадане от Купата на Лигата преди дни след загуба от четвъртодивизионния Брадфорд. Както е известно, по-рано през сезона, в същата надпревара Арсенал и Рединг сътвориха невиждано зрелище, като "артилеристите" наваксаха изоставане от 0:4, за да стигнат до успех със 7:5 след продължения.

И тогава спорът се водеше на "Мадейски стейдиъм", където обаче тази вечер паднаха "само" 7 попадения. При днешната победа за гостите от Лондон събитията се развиха напълно противоположно. Този път избраниците на Венгер дръпнаха с 4:0, с което отказаха съперника. Лукас Подолски откри резултата в 14-ата минута, когато получи топката от Киърън Гибс и наказа Адам Федеричи - 0:1. Последваха три попадения на Касорла. Испанският национал удвои преднината на Арсенал в 32-ата минута, засичайки центриране на Подолски. В 34-ата отново Гибс му подаде за 0:3, а в 60-ата пак Касорла прониза Федеричи, за да направи първия си хеттрик в английския футбол - 0:4.

Адам Льо Фондре и Джими Кебе вкараха за Рединг в 66-ата и 71-ата минути, но в 80-ата Тио Уолкът фиксира крайното 2:5, което окончателно отказа домакините да преследват нещо повече от почетна загуба.

По този начин Рединг остана на последното място във Висшата лига, като до момента има само една постигната победа - 2:1 над Евертън в 12-ия кръг.

Нюкасъл – Манчестър Сити 1:3
0:1 Агуеро (10), 0:2 Гарсия (39), 1:2 Ба (51), 1:3 Яя Туре (78)
15.12.12
17:00 ч.
Ливърпул – Астън Вила 1:3
0:1 Кристиан Бентеке (29), 0:2 Андреас Вайман (40), 0:3 Кристиан Бентеке (51), 1:3 Стивън Джерард (87)
15.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 3:1
1:0 Робин ван Перси (16), 2:0 Том Клевърли (19), 3:0 Уейн Рууни (59), 3:1 Фрейзър Кембъл (72)
15.12.12
17:00 ч.
Норич – Уигън 2:1
1:0 Пилкингтън (15), 1:1 Малоуни (51), 2:1 Хулахан (64)
15.12.12
17:00 ч.
КПР – Фулъм 2:1
1:0 Адел Таарабт (52), 2:0 Адел Таарабт (69), 2:1 Младен Петрич (88)
15.12.12
17:00 ч.
Сток Сити – Евертън 1:1
0:1 Райън Шоукрос (36-авт.), 1:1 Кенуайн Джоунс (52)
Рединг – Арсенал 2:5
0:1 Лукас Подолски (14), 0:2 Сантяго Касорла (32), 0:3 Сантяго Касорла (34), 0:4 Сантяго Касорла (60), 1:4 Адам Льо Фондре (66), 2:4 Джими Кебе (71), 2:5 Тио Уолкът (80)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ