Арсенал спечели лондонското дерби за Купата на лигата срещу Тотнъм с 2:1. Сблъсъкът на "Уайт Харт Лейн" беше от 1/16-финалите на турнира.

В герой за "топчиите" се превърна Матийо Фламини. Френският футболист вкара и двата гола за успеха. Той откри в 26-ата минута, след като се възползва от неумела намеса на вратаря на "шпорите" Михаел Ворм. Стражът изби лошо силен шут Алекс Окслейд-Чембърлейн и Фламини довкара топката в мрежата за 0:1.

След това домакините овладяха инициативата и имаха претенции за дузпа след едно падане на Дани Роуз в пеналта. „Шпорите” изравниха в 56-ата минута, когато Калъм Чеймбърс от Арсенал си вкара автогол след остро центриране на Насер Шадли.

Решителна за изхода от срещата се оказа  78-ата минута. Фламини със страхотно воле препарира безпомощния Ворм и прати Арсенал напред в турнира. Мениджърът на победителите Арсен Венгер не е печелил този трофей и ще бъде двойно по-амбициран да го стори.