Оливие Жиру вкара и за двата отбора при победата на Арсенал с 3:1 над Съндърланд в мач от 15 кръг на Висшата лига. С този успех тимът на Арсен Венгер спря серията си от три срещи без успех в първенството.

Джоел Кембъл откри резултата за „артилеристите” в 33-ата минута, но точно преди почивката резултатът беше изравнен, когато Оливие Жиру засече в собствената си врата центриране от фаул.

Френският национал се реваншира в 63-ата минута, когато също беше точен с глава, но този път в правилната врата. Арън Рамзи гарантира победата на Арсенал в последната минута.

Победата изкачи „артилеристите” на второ място в класирането с 30 точки, на две зад лидера Лестър. Съндърланд е 17-и с 12 точки, на две пред зоната на изпадащите.

Трой Дийни и Одион Игало се разписаха за Уотфорд при заслужената победа с 2:0 над Норич. Дийни откри резултата в 30-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул на Алекс Тетей срещу Игало. Нигериецът подпечата победата на „стършелите” в последната минута на мача. Уотфорд вече е девети с 22 точки, девет повече от „канарчетата”, които са 16-и.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
05.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити 2:0
1:0 Марко Арнаутович (7), 2:0 Марко Арнаутович (15)
05.12.15
17:00 ч.
Саутхемптън – Астън Вила 1:1
0:1 Джолиън Лескът (44), 1:1 Ориол Ромеу (73)
05.12.15
17:00 ч.
Суонзи – Лестър 0:3
0:1 Рияд Марез (5), 0:2 Рияд Марез (22), 0:3 Рияд Марез (67)
05.12.15
17:00 ч.
Уотфорд – Норич 2:0
1:0 Трой Дийни (30), 2:0 Одион Игало (90)
05.12.15
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 3:1
1:0 Джоел Кембъл (33), 1:1 Оливие Жиру (45-автогол), 2:1 Оливие Жиру (63), 3:1 Арън Рамзи (90+3)