Арсенал излъга трудно у дома Саутхемптън с минималното 1:0 в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига. Чилийският нападател Алексис Санчес отново се превърна в герой за „топчиите”, след като реализира победния гол в 89-ата минута след асистенция на Аарън Рамзи. Иначе като цяло в мача нямаше кои знае колко чисти голови положения. След успеха си Арсенал е шести с 23 точки. Саутхептън загуби втори пореден мач срещу фаворит за челните места, след като през уикенда бе разбит у дома от Манчестър Сити с 0:3, но запазва третото си място с 26 точки. В следващия кръг „светците” гостуват на Манчестър Юнайтед

Евертън пък не успя да победи навлезлия в криза с четири поредни загуби Хъл Сити и двата тима завършиха 1:1. „Карамелите” поведоха на „Гудисън Парк” с попадение на белгийския национал Ромелу Лукаку (34) след асистенция на сънародника му Кевин Миралас, но след почивката „тигрите” изравниха чрез Соне Алуко (59), възползвал се от пас на Никица Йелавич, и си тръгнаха с точката от Ливърпул. След равенството Евертън остава на 11-о място с 18 точки, а Хъл Сити е точно над чертата на 17-а позиция с 12 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
02.12.14
21:45 ч.
Бърнли – Нюкасъл 1:1
1:0 Джорд Бойд (34), 1:1 Папис Сисе (48)
02.12.14
21:45 ч.
Лестър – Ливърпул 1:3
1:0 Симон Миньоле (22-автогол), 1:1 Адам Лалана (26), 1:2 Стивън Джерард (54), 1:3 Джордан Хендерсън (83)
02.12.14
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Сток Сити 2:1
1:0 Маруан Фелайни (21), 1:1 Стивън Н'Зонзи (31), 2:1 Хуан Мата (59)
02.12.14
21:45 ч.
Суонзи – КПР 2:0
1:0 Сун-Йонг Ки (78), 2:0 Уейн Раутлидж (86)
Уест Бромич – Уест Хям 1:2
1:0 Крейг Доусън (10), 1:1 Кевин Нолан (35), 1:2 Джеймс Томкинс (45+3)
Челси – Тотнъм 3:0
1:0 Еден Азар (19), 2:0 Дидие Дрогба (22), 3:0 Лоик Реми (73)
03.12.14
21:45 ч.
Евертън – Хъл Сити 1:1
1:0 Ромелу Лукаку (34), 1:1 Соне Алуко (59)
03.12.14
21:45 ч.
Съндърланд – Манчестър Сити 1:4
1:0 Конър Уикъм (19), 1:1 Серхио Агуеро (21), 1:2 Стеван Йоветич (39), 1:3 Пабло Сабалета (55), 1:4 Серхио Агуеро (71)