Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Арсенал победи Уигън с 4:1 в мач от 37-ия кръг на Висшата лига и изпрати гостите в Чемпиъншип. Само три дни след като спечели ФА Къп по сензационен начин с успех над Манчестър Сити, Латикс станаха третият изпадащ от Висшата лига и догодина ще прави компания на Куинс Парк Рйнджърс и Рединг във втория ешелон. Така Уигън стана първият тим, който спечели ФА Къп и изпадна от Висшата лига в един сезон, а отборът на Роберто Мартинес се сбогува с елита след 8 години на най-високо ниво.

Мачът започна прекрасно за "топчиите", които водят лют спорс с Тотнъм за четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Още в 11-ата минута испанецът Санти Касорла центрира от корнер и непокритият Лукас Подолски засече с глава за 1:0.
После вратарят на домакините Шчесни се опита да върне интригата, след като излезе неразчетено напред при един дълъг пас, но Лоран Кошчелни изчисти пред крака на дебнещия Аруна Коне.

Секунди преди почивката Уигън изравни още при първата си по-сносна контраатака. Реферът Майк Дийн даде спорен фаул за една намеса на Артета срещу Шон Малоуни. Потърпевшият изпълни отлично прекия свободен удар и Матира Шчесни за 1:1. След почивката Арсенал имаше тотално надмощие. Росицки пропусна от чиста позиция, преди в 63-ата минута Саня да изведе Касорла отдясно. Халфът центрира и Тио Уолкът успя да изпревари двама защитници и елегантно копна над вратаря Жоел - 2:1. 5 минути по-късно защитата на Уигън сбърка при изнасянето на топката, Касорла чукна топката с глава към Подолски и германецът прехвърли вратаря за 3:1.

Това окончателно пречупи съпротивата на гостите. В 71-ата минута отново неуморимият Касорла подаде на Аарън Рамзи отляво, уелският халф напредна по фланга и сам завърши атаката с точен удар под гредата от малък ъгъл за 4:1.

Арсенал изскочи на четвърто място със 70 точки, Тотнъм е пети с 69. В последния кръг в неделя Арсенал гостува на Нюкасъл, а Тотнъм е домакин на Съндърланд. Загубата на Уигън пък остави във Висшата лига Съндърланд и Астън Вила.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
11.05.13
14:45 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
1:0 Бентеке (14), 1:1 Лампард (61), 1:2 Лампард (89)
12.05.13
15:30 ч.
Сток Сити – Тотнъм 1:2
1:0 Стиван Н`Зонзи (3), 1:1 Клинт Демпси (20), 1:2 Емануел Адебайор (83)
12.05.13
17:00 ч.
Евертън – Уест Хям 2:0
1:0 Кевин Миралас (6), 2:0 Кевин Миралас (60)
12.05.13
17:00 ч.
Фулъм – Ливърпул 1:3
1:0 Димитър Бербатов (33), 1:1 Даниел Стъридж (36), 1:2 Даниел Стъридж (62), 1:3 Даниел Стъридж (85)
12.05.13
17:00 ч.
Норич – Уест Бромич 4:0
1:0 Роберт Снодграс (25), 2:0 Грант Холт (62), 3:0 Гарет Макоули (65-авт.), 4:0 Джонатан Хоусън (90)
12.05.13
17:00 ч.
КПР – Нюкасъл 1:2
1:0 Лоик Реми (11-дузпа), 1:1 Хатем бен Арфа (18-дузпа), 1:2 Йоан Гоуфран (35)
12.05.13
17:00 ч.
Съндърланд – Саутхемптън 1:1
1:0 Пол Бардзли (68), 1:1 Джейсън Пънчън (76)
12.05.13
18:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Суонзи 2:1
1:0 Хавиер Ернандес (39), 1:1 Мичу (49), 2:1 Рио Фърдинанд (88)
14.05.13
21:45 ч.
Арсенал – Уигън 4:1
1:0 Лукас Подолски (11), 1:1 Шон Малоуни (45), 2:1 Тио Уолкът (63), 3:1 Лукас Подолски (68), 4:1 Аарън Рамзи (71)
14.05.13
22:00 ч.
Рединг – Манчестър Сити 0:2
0:1 Серхио Агуеро (40), 0:2 Един Джеко (88)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК