Лудогорец изигра най-добрия си мач в групите на Шампионската лига срещу Арсенал, но загуби с 2:3 на Националния стадион "Васил Левски". Българският първенец удари големия си противник в началото и поведе с 2:0. Англичаните се стреснаха и успяха да изравнят до почивката, а в края на мача откраднаха и трите точки.

Справка на БЛИЦ показа, че това е първият обрат за Арсенал от 0:2 до 3:2 в Шампионската лига от 7 години насам. За последно подобен развой на двубой е имало на 16 септември 2009 година. Тогава Стандард Лиеж повежда с 2:0 след бързи голове на Мангала и Йованович още до 5-ата минута. Арсенал обаче печели, като Едуардо да Силва вкарва третото попадение за крайното 3:2 в края на двубоя по подобие на Месут Йозил, който се разписа по феноменален начин вчера на Националния стадион.

За последните десет години Арсенал едва за четвърти път печели с 3:2, след като губи с 0:2. През 2012 година "топчиите" обръщат Астън Вила, за който тогава играе Стилиян Петров. Българинът е сменен в 82-ата минута. През 2014 година Арсенал обръща отново от 0:2 до 3:2 Хъл Сити във финала за ФА Къп, но тогава са нужни продължения, тъй като редовното време завършва 2:2.

Има няколко случая, в които Арсенал е в позицията на Лудогорец и повежда с 2:0, но допуска обрат до 3:2. Последният такъв е през пролетта, когато "артилеристите" дръпнаха с 2:0, но Уест Хям обърна до 3:2 след хеттрик на Анди Керъл. Срещата завърши наравно 3:3. През ноември 2012 година има аналогичен случай, когато Арсенал повежда с 2:0, но Фулъм обръща с 3:2. Тогава два от головете за Фулъм са на Димитър Бербатов. Двубоят отново завършва наравно 3:3.

Победите на Арсенал с 3:2, след като губи с 0:2

16.09.2009, групи, Шампионска лига
Стандард Лиеж - Арсенал 2:3

1:0 Мангала (3), 2:0 Йованович (5-дузпа), 2:1 Никлас Бенднер (45), 2:2 Томас Вермаелен (77), 2:3 Едуардо да Силва (81)

29.01.2012, ФА Къп
Арсенал - Астън Вила 3:2

0:1 Ричард Дън (32), 0:2 Дарън Бент (45), 1:2 Ван Перси (54-дузпа), 2:2 Тио Уолкот (56), 3:2 Ван Перси (61-дузпа)

17.05.2014, ФА Къп, финал
Арсенал - Хъл Сити 3:2 след продължение

0:1 Честър (4), 0:2 Кевин Дейвис (8), 1:2 Санти Касорла (17), 2:2 Лоран Косчиелни (71), 3:2 Арън Рамзи (108)

01.11.2016, групи, Шампионска лига
Лудогорец - Арсенал 2:3

1:0 Джонатан Кафу (12), 2:0 Клаудиу Кешерю (15), 2:1 Гранит Джака (21), 2:2 Оливие Жиру (42), 2:3 Месут Йозил (88)

Случаи, в които Арсенал обръща от 0:2, но печели мачовете с по-голям резултат от 3:2

20.01.2010, Висша лига
Арсенал - Болтън 4:2

0:1 Гари Кейхил (7), 0:2 Тейлър (28-дузпа), 1:2 Томаш Росицки (43), 2:2 Сеск Фабрегас (52), 3:2 Томас Вермаелен (65), 4:2 Андрей Аршавин (85)

26.02.2012, Висша лига
Арсенал - Тотнъм 5:2

0:1 Луис Саха (4), 0:2 Емануел Адебайор (34-дузпа), 1:1 Бакари Саня (40), 2:2 Ван Перси (43), 3:2 Томаш Росицки (51), 4:2 Тио Уолкът (65), 5:2 Тио Уолкът (68)