Арсенал сложи край на серията си от пет поредни мача без победа, след като се наложи с 4:0 като гост на Хъл Сити в преиграване на двубой от петия кръг на ФА Къп.

„Топчиите“ взе аванс четири минути преди почивката, когато Оливие Жиру се възползва от подарък на Дейви Мейлър. Аарън Рамзи след това за малко не си вкара автогол в полза на „тигрите“, но Жиру успокои гостите с второто си попадение в 71-ата минута.

Тио Уолкът гарантира победата на Арсенал с два гола до края на мача. Той направи класически аванса на лондончани в 77-ата минута, а 11 минути по-късно се разписа още един път.

Така тимът на Арсен Венгер продължава да защитава трофея, който спечели през последните две години. На четвъртфиналите на ФА Къп „артилеристите“ ще играят срещу Уотфорд в неделя (13 март).