Арсенал се класира за финала на турнира на Висшата лига за Азиатската купа. Надпреварата се провежда в Сингапур, а "артилеристите" отстраниха сборната формация на домакините след успех с 4:0. Младокът Чуба Акпом реализира хеттрик, а четвъртото попадение бе дело на Джак Уилшир.

Арсенал пое инициативата от самото начало и не я изпусна до самия край на двубоя. Въпреки това през първата част падна само един гол и той бе дело на Акпом. Нападателят се възползва от недобре избита от вратаря топка и я вкара в мрежата за 1:0.

Джак Уилшир направи 2:0 от дузпа в 60-ата минута, а Чуба Акпом вкара втори отсъден наказателен удар. Отново той оформи крайното 4:0 с попадение с глава малко преди края на срещата.

Арсенал ще срещне Евертън на финала на надпреварата. „Карамелите” отстраниха по-рано днес Сток Сити след изпълнение на дузпи.