Арсенал се класира за полуфинал на ФА Къп за първи път от пет години, след като се наложи с 4:1 над Евертън.

Йозил даде аванс на „артилеристите“ в 7-ата минута, като това беше първото му попадение от 8 декември насам. Ромелу Лукаку изравни в 32-ата минута.

Микел Артета беше точен при изпълнение на дузпа в 68-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Гарет Бари срещу Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Резервата Оливие Жиру вкара два гола в последните 10 минути. Първият път той се разписа след пас на Бакари Саня, а при втория случай подаването беше на Месут Йозил.

По този начин „артилеристите“ продължават без домакинска загуба в английските турнири този сезон – 11 победи и 4 равенства. Евертън пък няма победа над Арсенал като гост вече 20 мача във всички турнири.

Арсенал – Евертън 4:1
1:0 Месут Йозил (7), 1:1 Ромелу Лукаку (32), 2:1 Микел Артета (68-дузпа), 3:1 Оливие Жиру (83), 4:1 Оливие Жиру (85)