Арсенал с лекота отвя Съндърланд с категоричното 4:1 и се озова само на точка зад лидера Челси. Два гола за изразителния успех на "топчиите" днес вкара Оливие Жиру, а точни във вратата на "черните котки" бяха още Томаш Росицки и Лоран Косчиелни. Още до почивката Арсенал водеше с комфортното 3:0, предрешавайки крайния изход от срещата.

В 5-ата минута Жиру откри, след като получи отличен пас от Джак Уилшър и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл - 1:0. В 31-ата отново френският нападател попадна в прегръдките на съотборниците си. Жиру се озова очи в очи с вратаря на Съндърланд Вито Маноне и хладнокръвно изпрати топката към долния десен ъгъл за 2:0. Три минути преди края на първото полувреме голмайсторът блесна и с асистенция, като хитро отклони към Томаш Росицки и опитният чех опъна мрежата на "черните котки" за 3:0.

В 57-ата минута Лоран Косчиелни засече с глава центриране от корнер и реализира за 4:0. Почетното попадение за гостите от Съндърланд вкара Емануеле Джакерини в 81-ата минута.

За днешния мач Арсен Венгер остави най-скъпата си покупка - Месут Йозил, на резервната скамейка, след като през седмицата германецът пропусна дузпа срещу Байерн (Мюнхен) и получи множество критики за представянето си при загубата с 0:2 от баварците в първия 1/8-финал от Шампионската лига.

Оливие Жиру, Лукас Подолски и Начо Монреал започнаха в предни позиции за "топчиите" днес срещу Съндърланд, като първият изригна с 2 гола и асистенция. След заслужения успех Арсенал събра 59 точки и е само на 1 зад лидера Челси, който по-рано днес спечели с 1:0 в домакинството си на Евертън с попадение в 93-ата минута.

За Съндърланд загубата с 14-а от началото на сезона във Висшата лига. "Черните котки" са в зоната на изпадащите, заемайки 18-ото място с 24 точки. По-малко имат единствено Кардиф (22) и Фулъм (21).

АРСЕНАЛ - СЪНДЪРЛАНД 4:1
1:0 Оливие Жиру (5), 2:1 Оливие Жиру (31), 3:0 Томас Росицки (42), 4:0 Лоран Косчиелни (57), 4:1 Емануеле Джакерини (81)

Уест Бромич – Фулъм 1:1
0:1 Ашкан Дежага (28), 1:1 Матей Видра (86)
Кардиф – Хъл Сити 0:4
0:1 Том Хъдълстоун (18), 0:2 Никица Йелавич (38), 0:3 Никица Йеларич (57), 0:4 Джейк Ливърмор (67)
22.02.14
17:00 ч.
Уест Хям – Саутхемптън 3:1
0:1 Мая Йошида (8), 1:1 Матю Джарвис (20), 2:1 Карлтън Коул (23), 3:1 Кевин Нолан (71)
22.02.14
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 4:1
22.02.14
19:30 ч.
Кристъл Палас – Манчестър Юнайтед (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 27 мача, 5 победи за Кристъл Палас, 6 равенства, 16 победи за Манчестър Юнайтед