Арсенал е набелязал тунизийския защитник на Тулуза Аймен Абденур. Според в. “Сън” Арсен Венгер не е доволен от опциите си в центъра на отбраната и затова търси нов играч за този пост.

Британският таблоид твърди, че “артилеристите” са наблюдавали изявите на Абденур в последните 6 месеца, а скаути на лондонския тим са присъствали при неделната победа с 1:0 като гост на Рен.

22-годишният бранител е част от най-добрата защита в Лига 1 (24 допуснати гола) и има важна роля в четвъртото място на Тулуза в класирането.

Абденур премина във френския клуб през миналото лято от Етоал дю Сахел срещу 500 000 евро. Оттогава той се наложи в титулярния състав на Тулуза и вече има 23 мача и 2 гола в първенството.