Арсенал обърна Евертън на своя "Емирейтс" с 2:1 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. На почивката "топчиите" губеха с 0:1 след гол от засада на Луис Саха, но през втората част Андрей Аршавин и Лоран Косчелни донесоха успеха на лондончани.

Мачът започна с обичайния домакински натиск, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на „карамелите”. В 8-ата минута гостите от Евертън стигнаха първи до голово положение, след като Фил Невил стреля опасно от пряк свободен удар, но покрай вратата на „артилеристите. Изненадващо в 23-ата минута „карамелите” поведоха в резултата, след като Шиймъс Коулман подаде към намиращия се в засада Луис Саха и последният не сгреши за 0:1. В този случай съдията си затвори очите и призна гола. След гола „топчиите” се опитаха да натиснат в търсене на изравнително попадение. В 36-ата минута Робин ван Перси стреля опасно от средно разстояние, но ударът му премина над вратата. До края на полувремето не се стигна до нови попадения и Арсенал се оттегли на почивка с гол пасив.

След почивката „топчиите” натиснаха и в 48-ата минута Томаш Росицки изведе на чудесна позиция Робин ван Перси, но холандецът отново не можа да намери очертанията на вратата. В 55-ата минута Ван Перси отново пробва късмета си и този път ударът му бе точен, но уловен с вещина от стража на Тим Хауърд. Териториалното превъзходство на Арсенал бе материализирано в 70-ата минута, когато Сеск Фабрегас даде страхотен прехвърлящ пас към Андрей Аршавин и руснакът с воле матира Тим Хауърд за 1:1. След още 5 минути игра „артилеристите” направиха пълен обрат, след като при изпълнение на един корнер бранителят Лоран Косчелни бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата за 1:2. След това попадение домакините се дръпнаха в отбрана, но нападателите на „карамелите” не бяха в състояние да променят развоя на срещата. Така Арсенал взе задължителни три точки в битката за титлата. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 25 КРЪГ

Арсенал - Евертън 2:1
0:1 Саха (24), 1:1 Аршавин (70), 2:1 Косчелни (75)

Съндърланд - Челси 2:4
1:0 Бардсли (3), 1:1 Лампард (15-дузпа), 1:2 Калу (23), 2:2 Ричардсън (27), 2:3 Тери (61), 2:4 Анелка (90+3)

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 3:1
1:0 Рууни (1), 2:0 Рууни (45+1), 2:1 Бент (59), 3:1 Видич (63)

Уест Бромич - Уигън 2:2
1:0 Одемвинги (5), 1:1 Нзогбия (20), 1:2 Уотсън (43), 2:2 Фортюн (79)

На 2 февруари (сряда) от 21:45 часа
Бирмингам - Манчестър Сити
Баланс: 131 мача, 48 победи за Бирмингам, 23 равенства, 60 победи за Манчестър Сити

На 2 февруари (сряда) от 22:00 часа