Арсенал се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Тимът на Арсен Венгер записа обрат за 2:1 над Уест Хям като гост. “Артилеристите” не се отпадали в третия кръг на турнира от 1996 г., когато начело на тима застана френският специалист.

“Чуковете” откриха резултата в първата минута на добавеното време на първата част, когато Алесандро Диаманти се разписа след извеждащо подаване на Радослав Ковач.

Това бе шестото попадение за италианския нападател с екипа на Уест Хям и негово първо в най-стария турнир в историята на футбола. Той поразява вратата на Арсенал за втори път през сезона, след като бе точен за 2:2 на 25 октомври 2009 г.

Робърт Грийн спаси няколко опасности пред вратата на Уест Хям, като отрази удари на Абу Диаби и Александър Сонг, той обаче не успя да предотврати обрата на Арсенал в последните 12 минути на мача. В 78-ата минута Аарън Рамзи изравни след пас на Карлос Вела. Само пет минути по-късно мексиканският национал асистира и за попадението с глава на Едуардо.