ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Арсенал победи Уест Хям с 6:0 като гост в лондонското дерби от 24-ия кръг на английската Висша лига, записвайки четвърта поредна победа в първенството, докато съперникът е в серия от пет мача без успех.

Това е най-изразителната загуба на Уест Хям от Арсенал досега. През 1976 година "чуковете" губят с 1:6, а пред 2013 с 1:5.

Въпреки гръмкия резултат "артилеристите" не успяха да надминат рекордните си победи за първенство - два пъти по 7:0 през 2005 над Евертън и година по-късно срещу Мидълзбро.

Уест Хям от своя страна вече има две поражения с по 0:6 в първенството - 1999 г. от Евертън и 2006 година от Рединг. "Чуковете" имат и две поражения от 1:7 - 2000 г. от Манчестър Юнайтед и 2002 г. от Блекбърн Роувърс.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Арсенал си осигури победата за четвърт час в края на първото полувреме, като головото шоу заpoчна в 32-ата минута с попадение с глава на Уилям Салиба.

Четири минути по-късно Букайо Сака удари гредата на вратата на "чуковете". Малко след това реферът даде дузпа за Арсенал, превърната в гол от Букайо Сака в 41-ата минута.

Класическото 3:0 оформи Габриел в 44-ата минута след удар с глава, а в продължението Леандро Тросар  направи 4:0 след пас на Йодегор.

След час игра Арсенал отново се развихри и вкара два гола за три минути. Букайо Сака  вкара за 5:0 в 63-ата след асистенция на Йодегор, а бившият играч на Уест Хям Деклан Райс наказа "чуковете" от воле за 6:0 в 66-ата минута.

Арсенал е на трето място в класирането с равен брой точки, но мач повече от втория Манчестър Сити - по 52. Уест Хям е на осмо място с 36.