Арсенал се класира за полуфиналите на ФА Къп. "Топчиите" победиха Манчестър Юнайтед с 2:1 насред "Олд Трафорд" в драматичен четвъртфинал от турнира. Анхел ди Мария излезе титуляр за домакините, другите в стартовия състав на мениджъра Луис ван Гаал бяха очаквани. Атаката на гостите пък беше водена от Даниел Уелбек, който до лятото играеше именно при "червените дяволи".

Арсенал прекъсна черна серия от седем двубоя без победа над „червените дяволи” (0-2-5). На „Олд Трафорд” пък „топчиите” не бяха печелили от 17 септември 2006 г., когато се наложиха с 1:0. По ирония на съдбата бившият играч на домакините Дани Уелбек ги елиминира и се превърна в герой на мача.

В 25-ата минута Окслейд-Чембърлейн излъга трима от домакините и подаде на непокрития Начо Монреал. Испанецът с плътен удар в близкия ъгъл прониза безпомощния Де Хеа за 0:1.

Отговорът на Манчестър Юнайтед не закъсня и само 3 минути по-късно феновете по трибуните ликуваха. Анхел ди Мария намери с отличен пас Уейн Рууни между двама защитници и капитанът на „червените дяволи” изравни с плонж – 1:1.

Скоро след почивката Окслейд-Чембърлейн се контузи и трябваше принудително да бъде заменен от Тио Уолкът. В 61-ата минута безумна грешка на Антонио Валенсия доведе до ново попадение във вратата на домакините. Крилото върна необмислено една топка към своя вратар, Уелбек обаче овладя топката, финтира вратаря и обля с леден душ смълчания „Олд Трафорд” – 1:2.

„Червените дяволи” опитаха някакъв хаотичен натиск, който обаче с лекота беше отблъснат от Арсенал. В 77-ата минута беше и най-спорната ситуация. Аарън Рамзи задържа за ръката Ди Мария и аржентинецът падна пред наказателното поле. Съдията Майк Оливър му показа жълт картон за симулация. Ди Мария обаче поиска обяснение и дръпна рефера за фланелката, за което веднага видя червения картон. За останалите с 10 души на терена домакини ситуацията стана направо невъзможна и те не успяха да се доберат поне до изравнителен гол и отпаднаха от най-стария футболен турнир в света. Арсенал пък е само на 2 крачки от защита на трофея, който спечели през миналия сезон.

Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2
0:1 Начо Монреал (25), 1:1 Уейн Рууни (29), 1:2 Дани Уелбек (61)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Рохо (73 - Янузай), Шоу (46 - Джоунс), Блинд, Ерера (46 - Карик), Ди Мария, Фелайни, Йънг, Рууни

Арсенал: Шчесни, Белерин (66 - Чембърс), Мертезакер, Кошчелни, Монреал, Кокюлин, Касорла, Окслейд-Чембърлейн (51 - Рамзи), Йозил, Санчес, Уелбек (74 - Жиру)