Арсенал се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига. “Топчиите” биха без особени проблеми шампиона на Франция Монпелие с 2:0 у дома и си осигуриха спокойствие преди последните мачове в група “В”. Това беше и специална вечер за мениджъра им Арсен Венгер. Французинът до този момент нямаше победа срещу свои сънародници в Лондон в мач от турнира. За последно легендарният спец беше бил Ланс с 1:0 преди 12 години, но в полуфинал за Купата на УЕФА.

Още с първия съдийски сигнал “топчиите” упражниха натиск към вратата на гостите. Нападателите в червено обаче профукаха с лекота куп положения пред вратата на Жофри Журден. При най-чистото от тях Санти Касорла и Подолски си размениха пасове и немецът излезе сам срещу вратаря на гостите, но в последния момент загуби баланс и ударът му мина покрай гредата.

И двете попадения на “Емирейтс” паднаха след почивката. Младокът Джак Уилшир взриви трибуните с хубав гол в 49-ата минута. Оливие Жиру – станал стрелец №1 на френското първенство именно с екипа на Монпелие само преди няколко месеца, свали топката с глава на бързака и той я вкара за 1:0.

Германецът Лукас Подолски оформи крайното 2:0 в 63-ата. По този начин Полди затвори поне за известно време устите на критиците, които го бяха погнали заради слабите му изяви през последния месец във Висшата лига.

1:0 Джак Уилшър (49), 2:0 Лукас Подолски (63)
Лондон, “Емирейтс”
Съдия: Фърат Айдънуш (Турция)

Арсенал: 1.Шчесни, 4.Мертезакер, 3.Саня, 5.Вермаелен, 6.Косчиелни, 8.Артета, 19.Касорла (84 – 22.Кокуелин), 10.Уилшър, 9.Подолски, 12.Жиру (85 – 27.Жарвиньо), 15.Окслейд-Чембърлейн (70 – 16.Рамзи)

Монпелие: 16.Жоурдрен, 12.Конгре, 3.Янга-Мбива, 5.Бедимо, 21.Ел Каутари, 25.Деплан, 13.Естрада (80 – 6. Марво), 20.Кабела (69 – 28. Мартен), 10.Белханда, 8.Муние, 9.Шарбоние (69 – 11. Ерера)