Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Арсенал постигна първа победа от началото на сезона във Висшата лига. Успехът е още по-сладък, тъй като дойде срещу Ливърпул с 2:0 насред "Анфийлд". Головете за лондончани отбелязаха новите попълнения Лукас Подолски в 31-ата минута и Сантиаго Касорла в 68-ата. Домакините от Ливърпул записаха втора загуба в три мача и продължават да са в дъното на класирането само с една точка.

Първото полувреме не предложи кой знае колко атрактивен футбол и голови положения. В 31-ата минута гостите от Арсенал поведоха при една от първите си възможности. Германският национал Лукас Подолски получи топката от Санти Касорла при страхотна контраатака на Арсенал и с диагонален удар не остави шансове на Хосе Мануел Рейна за 0:1. Това бе и първият гол за лондончани през сезона, след като в първите си два мача записаха нулеви ремита със Съндърланд и Сток Сити. В 38-ата минута дойде и най-доброто положение за домакините. Рахим Стърлинг обаче уцели десния страничен стълб зад вратаря Вито Маноне.

Второто полувреме започна с по-добра игра на Ливърпул, но момчетата на Брендън Роджърс така и не стигнаха до попадение. Противно на играта на терена гостите от Лондон нанесоха втори удар за крайното 2:0 в 68-ата минута. Голяма вина за попадението имаше стражът Пепе Рейна. Той пропусна топката между ръцете си при диагонален удар на Касорла. До края на двубоя пропуски пред вратата на Маноне направиха Луис Суарес и Джонджо Шелви, който на два пъти бе близо до гола./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 3 КРЪГ
22.08.12
22:30 ч.
Челси - Рединг 4:2
1:0 Лампард (18-д), 1:1 Погребняк (25), 1:2 Гътри (29), 2:2 Кейхил (69), 3:2 Торес (81), 4:2 Иванович (90+5)
01.09.12
14:45 ч.
Уест Хям - Фулъм 3:0
1:0 Кевин Нолан (1), 2:0 Уинстън Рийд (29), 3:0 Матю Тейлър (41)
01.09.12
17:00 ч.
Суонзи - Съндърланд 2:2
0:1 Стивън Флетчър (40), 1:1 Уейн Раутлидж (45+1), 1:2 Стивън Флетчър (45+6), 2:2 Мичу (66)
01.09.12
17:00 ч.
Тотнъм - Норич 1:1
1:0 Муса Дембеле (68), 1:1 Роберт Снотграс (85)
01.09.12
17:00 ч.
Уест Бромич - Евертън 2:0
1:0 Шей Лонг (65), 2:0 Гарет Маккъли (82)
01.09.12
17:00 ч.
Уигън - Сток Сити 2:2
1:0 Шон Малоуни (5-дузпа), 1:1 Джонатан Уолтърс (40), 2:1 Франко Ди Санто (48), 2:2 Питър Крауч (77)
01.09.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - КПР 3:1
1:0 Яя Туре (16), 1:1 Боби Замора (59), 2:1 Един Джеко (61), 3:1 Карлос Тевес (90+3)
02.09.12
15:30 ч.
Ливърпул - Арсенал 0:2
0:1 Лукас Подолски (31), 0:2 Санти Касорла (68)