Арсенал продължава да затъва във Висшата лига, след като загуби гостуването си на един от новаците в елита - Брайтън с 1:2.

Срещата започна по кошмарен начин за "артилеристите", след като домакините откриха резултата още в 7-ата минута. Точен бе Люис Дънк, който след изпълнение на корнер, вкара отбитата преди това топка - 1:0.

"Чайките" продължиха да бъдат по-добрия отбор и това си каза думата в 26-ата минута, когато Паскал Грос намери Глен Мъри в наказателното поле, а той заби топката с глава в мрежата на Петър Чех - 2:0.

Арсенал се посъвзе от ранния шок, на който бе подложен и успя да върне едно попадение в 43-ата минута чрез Обамеянг - 2:1.

През второто полувреме гостите опитаха да върнат и второто попадение пасив. В 58-ата минута Йозил получи хубав пас на границата на наказателното поле и стреля, но топката бе спасена от вратаря на "чайките".

В 76-ата минута Глен Мъри вкара второ попадение за домакините, но то бе отменено поради засада.

До края "артилеристите" пробваха да изравнят, но опитите им бяха отблъснати от добрата защита на домакините.

След тази победа Брайтън вече е 10-и с 34 пункта, а Арсенал е на шестото място с 45 точки.